Galda etiķete bērniem un pieaugušajiem

Galda etiķete

Galda etiķete tiek uzskatīta par visgrūtāko etiķetes tēmu. Tas nav tāpēc, ka ir daudz noteikumu, kas jāiegaumē, bet gan tāpēc, ka, zinot šos noteikumus, tie ir regulāri jāpielieto praksē. Kad apsēžaties pie galda, pietiek novērot, kādas prasmes cilvēkam piemīt. Šīs prasmes mums visu pasaka par to, ko citā situācijā mēs ļoti censtos slēpt aiz gudrām runām un, iespējams, izvairītos no neērtām ķermeņa kustībām, bet pie galda to slēpt ir īsts izaicinājums!

Ko mēs varam saprast, skatoties uz cilvēka, kas sēž pie galda? Tas, kā cilvēks ģērbjas, var sniegt priekšstatu par to, kādā sabiedrībā viņš ir pieradis vakariņot. Daudzas dāmas izvēlas pie galda palaist matus uz leju, bet cilvēki no izsmalcinātām ģimenēm, kur audzināšanai tika pievērsta liela uzmanība, to nevar atļauties.

Uzvedība pie galda spēj paradīt vēl vairāk. Ja bērns neprot lietot salveti, bet blakus sēdošā māte to perfekti lieto, var saprast, ka šajā ģimenē bērni ēd atsevišķi no pieaugušajiem un viņiem netiek pievērsta pietiekama uzmanība. Taču, vērojot, kā mēs turam galda piederumus, var vērsties pie mūsu senčiem. Mūsu prasme turēt glāzi ir zīme par to, kādā sabiedrībā mēs pavadām vakarus. Mūsu izvēlētais ēdiens liecina par mūsu uztura kultūru, estētisko gaumi un... bagātību. Sarakstu var turpināt un turpināt!!

Galda etiķetes kurss pieaugušajiem
Nodarbības notiek individuāli, jūs varat izvēlēties savu laiku un pat piedalīties praktiskā nodarbībā restorānā.
3 stundas - 75 €
1. Etiķete restorānā; galda manieres, saskarsme; sēdvietu izvēles noteikumi.
2. Galda klāšana; trauki, galda piederumi, glāzes;
3. Kā pareizi turēt galda piederumus un glāzes; kā pareizi ēst dažādus ēdienus; kā lietot salveti.
LadySchool iepazīstina ar galda etiķeti pat vismazākajās grupās - jau no 5 gadu vecuma! Tēmu skaits katrā vecuma grupā ir atšķirīgs, taču mūsu kursu beigās ikviens - no bērniem līdz pieaugušajiem - zina, kā lietot galda piederumus un salvetes. Dažās programmās galda etiķete notiek restorānā, kur tiek pasniegti 4 ēdieni. Vasaras nometnes laikā bērni katru dienu pusdieno restorānā un papildina savas zināšanas. Mūsu skolā galda etiķetes nodarbības sastāv no divām daļām, kas tiek pasniegtas dažādos apjomos dažādām vecuma grupām.

Pasniedzēji
 • Olga Majorī
  Trenere etiķetē, elegances mākslā un defilē; apguva stilu, vizāžu, etiķeti, komunikācijas mākslu un kultūras tehnoloģijas; kursa “Ģimenes etiķete” autore; apguva stilu, vizāžu, etiķeti, komunikācijas mākslu un kultūras tehnoloģijas. Kopš 2014. gada pasniedz etiķeti, gaitu un elegances mākslu skolā Lady School.
 • Vita Kučerenko
  Sabiedrisko attiecību speciālists, etiķetes treneris un defilē nodarbību pasniedzējs.
  Vita Kučerenko apguva etiķeti, komunikācijas mākslu, sabiedriskas attiecības un pedagoģijas pamatus. Kopš 2014. gada strādā skolā Lady School, pasniedz etiķeti, labās manieres, komunikācijas mākslu un gaitu pusaudžiem un pieaugušajiem.
Šī sadaļa iekļauj:
 • labas manieres pie galda;
 • saskarsmes noteikumi pie galda;
 • papīra un auduma salvešu lietošana;
 • maltīšu pasniegšanas kārtība;
 • kā pareizi lietot galvenos galda piederumus;
 • tējas ceremonijas etiķete.
Otrā sadaļā (pusaudžiem un pieaugušajiem) tiek veltīta uzmanība servēšanas mākslai un galda etiķetes niansēm:
 • galda piederumi un glāzes;
 • servēšanas veidi;
 • ekzotiskie ēdieni;
 • apkalpošanas veidi un maltīšu pasniegšanas formas;
 • salvete;
 • dzērienu etiķete.

Kontakti

Zvaniet, rakstiet vai sūtiet mums Whatsupp ziņu.

Jūs varat atstāt savu jautājumu zemāk.

Tuvākajā laikā mēs ar Jums sazināsimies!

+371 25127178
metro@metromodels.lv
Stabu iela 19-4, Rīga, LV-1011
SIA Metromodels Reg. nr: 4010376785
Licence: DIKS-21-375-ai

Noklikšķinot uz pogas, jūs piekrītat personas datu apstrādei un piekrītat privātuma politikai.

Visas programmas
Līgumi un noteikumi
Made on
Tilda