Galda etiķete

Galda etiķete

Galda etiķete tiek uztverta par vissarežģītāko tēmu etiķetē. Tas ir saistīts ne ar to, ka ir jāatceras vairākus noteikumus, bet ar to, ka šo noteikumu zināšana pieprasa to regulāru pielietošanu praksē. Nokļūstot pie galda, pietiek tikai pavērot, kādas cilvēkam ir iemaņas - viņš var neko par nerunāt. Šīs iemaņas pastāstīs visu, ko mēs tā cītīgi slēptu aiz gudrām sarunām citā situācijā un varētu izvairīties no neveiklām ķermeņa kustībām, toties pie galda to paslēpt ir īsts izaicinājums!

Ko tad mēs varam saprast, vērojot cilvēku pie galda? Pēc tā, kā cilvēks ir saģērbts, var spriest, kurā sabiedrībā viņš ir pieradis pusdienot. Daudzas dāmas dod priekšroku izlaistiem matiem pie galda, toties cilvēki no izsmalcinātām ģimenēm, kur liela uzmanība bija veltīta audzināšanai, nevar sev tādu atļauties nekādā vecumā. Kā mēs sēžamies pie galda, palīdzam dāmai piestumt krēslu, vai arī viņa pati prot no pirmās reizes to klusi izdarīt? Tie, kas pusdieno mājas ēdamistabā, ir pieradināti nebojāt savu grīdu un uzvesties klusi. Salvete - jūsu draugs vai nejaušs pavadonis - to varēs saprast pat nepieredzēts etiķetē cilvēks.

Ja bērns neprot lietot salveti, bet blakus sēdoša mamma to lieto ideāli, var saprast, ka šajā ģimenē bērni ēd atsevišķi no pieaugušajiem un viņiem netiek veltīts pietiekami uzmanības. Savukārt vērojot, kā mēs turam galda piederumus, var iepazīties ar mūsu senčiem. Prasme turēt glāzi liecina par to, kādā sabiedrībā mēs pavadam vakarus. Kādus ēdienus izvēlamies - liecina par uztura kultūru, mūsu estētisko gaumi un... turību. Šis saraksts var turpināties vēl ilgi!


Tāpēc Baltijas etiķetes skola METROMODELS ievieš galda etiķeti pat visjaunākās grupās - sākot no 5 gadu vecuma! Katrai vecuma grupai tēmu skaits atšķiras, tomēr visi - no bērniem līdz pieaugušajiem - pabeidzot mūsu kursu, prot lietot galda piederumus un salveti. Dažās programmās galda etiķete notiek restorānā ar 4 maltītēm. Vasaras nometnes ietvaros bērni pusdieno restorānā katru dienu un uzlabo iegūtās zināšanas. Galda etiķetes nodarbības mūsu skolā dalās uz divām daļām, kuras tiek pasniegtas dažādā apjomā dažāda vecuma klausītājiem.


Mūsu pasniedzēji
Profesionāļi skaistumkopšanas, veselības un etiķetes jomā.
Mūsu komandā strādā 12 pasniedzēji: fizioterapeits, horeogrāfs, etiķetes speciālisti, grima mākslinieks, frizieris, kosmetologs, veselīga uztura speciālists. Nodarbības notiek latviešu un krievu valodās, savukārt jauktās grupās mēs komunicējam ar katru bērnu viņa dzimtajā valodā.

Katrā vecuma grupā apmācība tiek pielāgota, atšķiras sarežģības pakāpe un spēļu elementi. Bērnu programmās pasniedz: fizioterapeits, horeogrāfs, etiķetes speciālists, savukārt sākumskolas pedagogs vada radošas nodarbības.


Šī sadaļa iekļauj:
 • labas manieres pie galda;
 • saskarsmes noteikumi pie galda;
 • papīra un auduma salvešu lietošana;
 • maltīšu pasniegšanas kārtība;
 • kā pareizi lietot galvenos galda piederumus;
 • tējas ceremonijas etiķete.
Otrā sadaļā (pusaudžiem un pieaugušajiem) tiek veltīta uzmanība servēšanas mākslai un galda etiķetes niansēm:
 • galda piederumi un glāzes;
 • servēšanas veidi;
 • ekzotiskie ēdieni;
 • apkalpošanas veidi un maltīšu pasniegšanas formas;
 • salvete;
 • dzērienu etiķete.

Kontakti

Zvaniet, rakstiet vai sūtiet mums Whatsupp ziņu.

Jūs varat atstāt savu jautājumu zemāk.

Tuvākajā laikā mēs ar Jums sazināsimies!

+371 25127178
metro@metromodels.lv
Stabu iela 19-4, Rīga, LV-1011
SIA Metromodels Reg. nr: 4010376785
Licence: DIKS-21-375-ai

Noklikšķinot uz pogas, jūs piekrītat personas datu apstrādei un piekrītat privātuma politikai.

Visas programmas
Līgumi un noteikumi
Made on
Tilda